Лудогорец победи Черно море с 2:0 в първия пролетен кръг на "А" група и нанесе загуба на Георги Иванов в официалния му треньорски дебют начело на варненци.

Успехът позволи на шампионите да се завърнат на първото място, където бе Левски след победата над Черноморец по-рано днес.

Възпитаниците на Ивайло Петев се скъсаха да пропускат пред противниковата врата, като в продължението на първото полувреме удариха и греда.

Още с подновяването на играта през втората част обаче Марселиньо откри, след като топката на два пъти срещна напречната и страничната греда и бразилецът довкара за 1:0.

Влезлият като резерва Димо Бакалов пък успокои своите с втори гол в 89-ата минута след отлично центриране на Кайсара.