Локомотив (Пловдив) и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в мач от 31-ия кръг в "А" група. Въпреки загубените две точки обаче, шампионите увеличиха преднината си на върха на 8 точки пред преследвачите ЦСКА и Литекс.

Все пак авансът може да бъде стопен, тъй като ловчанлии са с мач по-малко, а в неделя гостуват на Ботев в Коматево.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха в 34-ата минута чрез Върджил Мисиджан. Звездата на Лудогорец изпълни перфектно пряк свободен удар и направи безпомощен вратаря Йордан Господинов - 1:0 за "орлите".

В 60-ата минута обаче домакините стигнаха до гол също след статично положение - Мартин Камбуров затрудни вратаря на Лудогорец Владислав Стоянов от фаул, стражът изби топката в тялото на Йордан Минев, откъдето тя рикошира и влезе във вратата му - 1:1.

В 88-ата минута "смърфвете" можеха да стигнат и до пълен обрат в мача, но хубав фалцов шут на Камбуров се отби от страничната греда на вратата на Лудогорец.