Лудогорец победи Ботев (Враца) с убедителното 4:1 в мач от 24-ия кръг на "А" група и се върна на първото място във временното класиране. Шампионите нямаха никакви проблеми със съперника и добавиха ценни три точки в борбата за титлата.

Мирослав Иванов сложи началото на головото шоу на "Лудогорец Арена" в 19-ата минута, засичайки с глава центриране отдясно за 1:0. В 30-ата минута Шоко проби отдясно, пусна към Димо Бакалов, който удвои преднината на домакините.

Четири минути преди края на първото полувреме резултатът бе увеличен на 3:0 - Кайсара излезе сам срещу вратаря, но топката му бе избита, тя попадна у Мишо Александров, който на празна врата направи преднината на тима си класическа.

След почивката "орлите" намалиха оборотите и чак в 80-ата минута Иван Стоянов от пряк свободен удар направи 4:0. Крайното 4:1 пък бе оформено от Шоко, който си отбеляза автогол 6 минути преди края в стремежа си да изчисти топката.