Лудогорец зае първото място след края на есенния полусезон в "А" група. Воденият от Ивайло Петев тим победи Монтана с 3:0 в мач от 15-ия кръг на шампионата и изпревари втория Левски с една точка.

Шампионите наложиха натиск от самото начало и в 33-ата минута излязоха напред в резултата. Разписа се Гулдан, който вкара топката във вратата след два неуспешни опита на Мирослав Иванов. В края на първата част реферът Станислав Ставров отсъди дузпа за Лудогорец за заради нарушение на Георги Пашов срещу Витиня.

В 45-ата минута зад топката застана Иван Стоянов и не сгреши за 2:0. Футболистите на Монтана яростно протестираха и се получи меле, след което Лахчев получи директен червен картон.

След почивката тимът на Ивайло Петев създаде още няколко добри положения и логично стигна и до трети гол във вратата на Монтана. Удар на резервата Петър Петров от 74-ата минута се отби в горната греда, а пет минути преди края на редовните 90 минути Михаил Александров оформи крайното 3:0. Той бутна топката в мрежата паднал, засичайки фалцово центриране на Жуниор Кайсара.