След три поредни мача без победа (два за първенство и един за купата) Лудогорец се върна към успехите и спечели с 3:0 в домакинството си на Етър от 11-ия кръг на "А" група.

Резултатът бе открит още в 12-ата минута с гол на Мирослав Иванов, който бе изведен от Иван Стоянов. В 32-ата мин. домакините удвоиха, след като Козмин Моци се разписа с глава. Окончателно всичко бе решено в началото на второто полувреме, в 54-ата мин., когато Стоянов се отчете с още една асистенция и Кишада направи резултата класически. Крайното 4:0 бе оформено от Димо Бакалов, който се реализира с глава в 87-ата минута.

Така разградчани отново се изравниха по точки с Левски на върха в класирането, но е с по-добра голова разлика и към момента заема първо място. Етър пък остава на предпоследната 15-а позиция със 7 точки, с изоставане от 4 точки от спасителното 12-о място.