Лудогорец записа престижно равенство 0:0 с Щутгарт в контрола, играна в Лангенфелд.

Срещу българския тим титуляри излязоха звезди като Кристиан Треш, Здравко Кузманович, Павел Погребняк, Тамаш Хайнал и Мартин Харник.

Това предположи интересен мач и още в 1-та минута Хайнал пробва да прехвърли Голубович.

Новакът в "А" група отговори с неточен удар от воле на Тодор Колев.

Погребняк на свой ред пропусна добър шанс за Щутгарт, докато на няколко пъти за Лудогорец късмета си пробва Емил Гъргоров.

В крайна сметка, около 30-та минута събитията на терена се успокоиха. Какау замени Кузманович за Щутгарт, докато в Лудогорец бе направена рокада Гъргоров за Марселиньо. Събитията на терена продължиха да са спокойни и освен едно разбъркване при корнер за германците. Българите играха равностойно на противника си до края на двубоя, който все пак завърши без голове.

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Минев, Ярабица, Жеков, Йорданов (55-Шоко), Дяков (80-Димов), Ремзи (46-Дюлгеров), Александров, Бакалов, Гъргоров (46-Марселиньо), Колев (60-Иванов)

ЩУТГАРТ: Улрех (46-Лено), Тасчъ (50-Челоци), Нидермайер (46-Родригес), Бока, Квист, Кузманович (46-Какау), Траоре, Треш (53-Бауер), Харник, Погребняк, Хайнал