Българският шампион Лудогорец победи руския Локомотив (Москва) с 2:1 с гол в последната минута на словенеца Роман Безяк в контролна среща, играна по време на подготвителния лагер на двата отбора в Испания.

След равностойно начало в първите десетина минути и без опасности за двамата вратари, в 11-ата минута Михаил Александров открадна топката на самата аутлиния, в атаката се намеси португалецът Фабио Ешпиньо, който подаде към Дани Абало и той от точката на дузпата я насочи в мрежата на руския вратар Иля Абаев - 1:0 за Лудогорец.

Испанецът Дани Абало бе един от най-активните и най-добрите в състава на Лудогорец и в 49-ата минута за втори път изпрати топката в мрежата на московския отбор след пас на Светослав Дяков, но главният съдия прецени, че Абало е бил в засада и не призна гола.

В 71-ата минута 23-годишният полузащитник на Локомотив (Москва) Сергей Ткачов изпълни по отличен начин пряк свободен удар от доста сериозна дистанция и изпрати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Владислав Стоянов - 1:1.

Лудогорец стигна до победата в самия край на мача след отлична комбинация на влезлите през второто полувреме Христо Златински и Роман Безяк. В последната, 90-ата минута Христо Златински изведе Роман Безяк сам срещу вратаря, словенецът влезе в наказателното поле и с хубав диагонален удар изпрати топката неспасяемо във вратата на влезлия през второто полувреме Алексей Широков - 2:1 за Лудогорец.

Старши треньорът на Лудогорец  Стойчо Стоев започна със следния стартов състав: Стоянов, Кайсара, Моци, Мантула, Минев, Дяков, Ешпиньо, Александров, Марселиньо, Абало, Кишада По взаимна договорка на двата треньорски щаба бяха направени неограничен брой смени и през второто полувреме Стойчо Стоев пусна в игра Златински, Безяк, Луму, Шоко, Ернандес, Мисиджан