Лудогорец загуби от Локомотив (Москва) с 1:3 в контрола. За възпитаниците на Ивайло Петев това е пета загуба в приятелските срещи в Испания.

Руският тим откри резултата в 29-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Лубомир Гулдан. Александър Семедов бе пропусна да се разпише от бялата точка.

Малко след началото на второто полувреме българският шампион изравни. Марселиньо успя да преодолее вратаря на Локомотив Маринато Гийерме след двойно подаване със Светослав Дяков. Само в рамките на шест минути между 60-ата и 66-ата руския тим вкара два гола. Първа точен бе Роман Павлюченко, а след това се разписа и Майкон. В 89-ата минута Глушаков от тима на Локомотив уцели гредата.

Лудогорец - Локомотив Москва (Русия)-1:3 (0:1)
голмайстори: 0:1 Александър Самедов 29 дузпа, 1:1 Марселиньо 54, 1:2 Роман Павлюченко 60, 1:3 Майкон 66

състави:
за Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Александър Барт, Козмин Моци, Витиня, Лубомир Гулдан, Светослав Дяков, Мирослав Иванов, Димо Бакалов (46-Иван Стоянов), Марселиньо (71-Себастиан Ернандес), Роман Безяк
за Локомотив: Маринато Гийерме, Роман Шишкин, Ян Дюрица, Виталий Лисцов, Ренат Янбаев, Ян Тигорев, Дмитрий Тарасов, Александър Семедов, Дмитрий Торбински, Даме Н'Дойе, Майкон (резерви Денис Глушаков, Роман Павлюченко, Виктор Обина, Магомед Оздоев, Максим Григориев, Дмитри Сичов)