Лудогорец постигна първа победа по време на зимния подготвителен лагер в Испания. Шампионите се наложиха с 2:1 над руския гранд Спартак (Москва) в контролна среща.

Още в петата минута Станислав Генчев със силен удар вкара топката в мрежата на московчани, въпреки че вратарят Артьом Ребров докосна топката - 1:0 за Лудогорец.

В самия край на първото полувреме московчани изравниха, като голът предизвика много спорове и остра реакция на играчите от Лудогорец. Отсъден бе фаул малко пред наказателното поле на Лудогорец, зад топката бе аржентинецът Николас Пареха, но вместо него Жано Ананидзе, без да има сигнал от съдията, изпрати топката технично в ъгъла на Урош Голубович, преди играчите на Лудогорец да се подготвят.

Последваха бурни разправии, главният съдия от Испания
показа няколко жълти картона, но не стана ясно на кои играчи, в един момент в ръката му се появи и червен картон, но никой не напусна терена.

В 58-та минута влезлият като резерва Пуцко сбърка ппред
наказателното поле, Светослав Дяков му отне топката и подаде на словенецеа Роман Безяк, който на празна врата от няколко метра просто не можеше да сбърка - 2:1 за Лудогорец.

Ето и състава на Лудогорец: Голубович, Кайсара, Моци, Мантула, Минев, Генчев, Дяков, И. Стоянов, Милисавлиевич, Ернандес, Безяк.

През второто полувреме Ивайло Петев пусна в игра Гулдан, Марселиньо, Костадинов, Бакалов и Иванов.