Шампионът Лудогорец допусна трета поредна загуба на силния турнир "Марбея къп" в Испания.

Момчетата на Ивайло Петев отстъпиха на Лех (Познан) с 1:2 и завършиха на последно място в надпреварата.

Още в третата минута финландецът Каспер Хамалайнен се
възползва от колективна грешка в отбраната на Лудогорец, излезе сам срещу Урош Голубович и прехвърли вратаря за
1:0 в полза на Лех.

В началото на втората част при контраатака за Лех,
Хамалайнен проби отляво, стигна до аутлинията, след което върна към дузпата към Можджен, който стреля, но удари напречната греда на вратата на тима от Разград.

В 68-ата минута в състава на Лех българският нападател
Александър Тонев влезе като резерва на мястото на Ловренчич.

Пет минути по-късно прецизен изстрел на Каспер Хамалайнен от пряк свободен удар донесе нов гол за Лех, покачвайки резултата на 2:0.

Седем минути преди края резервата Роман Безяк се разписа, реализирайки с удар от далечна дистанция почетното попадение в полза на Лудогорец.

В последните минути пък Александър Тонев напусна терена, защото получи травма.

В този мач, заради различни контузии, не играха капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров и съотборниците му Йордан Минев, Марселиньо и Жуниор Кишада.