Шампионът Лудогорец победи Локомотив (София) с 4:0 в мач от 23-ия кръг на "А" група и с 50 точки "ще зимува" на второто място след лидера Литекс, който също има 50 точки, но е с победа в мача между двата отбора.

Лудогорец обаче е с мач по-малко и ще играе на 15 февруари 2014 година с Нефтохимик като гост в отложен мач от 22-ия кръг.

Лудогорец стигна до победата с четири гола през второто полувреме - с по два гола на бразилеца Марселиньо и испанеца Дани Абало. В 52-ата минута Дани Абало проби по десния фланг, подаде топката по тревата и Марселиньо от непосредствена близост я изпрати в мрежата на вратаря на столичани Божидар Митрев - 1:0 за Лудогорец.

В 64-ата минута с параболичен пас зад защитата Марселиньо отново бе изведен на чиста позиция и бразилецът не сгреши - 2:0 за Лудогорец. В 83-ата минута влезлият през второто полувреме Михаил Александров проби по десния фланг и след негово подаване Дани Абало увеличи на 3:0.

А в четвъртата минута на даденото продължение след края на мача испанецът Дани Абало с техничен удар отбеляза втория си гол в мача - 4:0 за Лудогорец, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на главният съдия Владимир Вълков.