Лудогорец победи Дунав с 3:0 в контролна среща по футбол, играна в 2 полувремена по 35 минути.

Два гола за успеха на шампионите отбеляза Франк Гела. Веднъж се разписа Мирослав Иванов. Именно последният откри резултата в началото на първото полувреме. Гела покачи на 2:0 до почивката.

През втората част Ивайло Петев направи доста смени, като шампионите пропуснаха още куп положения. Гела вкара за 3:0, а след това можеше да реализира и хеттрик, но топовният му шут срещна дясната греда. Напречният стълб също помогна на вратаря на Дунав, след удар на Роман Безяк.

Стартов състав на Лудогорец: Чворович, Шоко, Барт, Моци, Кайсара, Генчев, Бургзорг, Гела, М. Иванов, Марселиньо, Безяк

След почивката влязоха: Аргилашки, Мантула, Костадинов, Витиня, Александров, Бакалов, Димитров, Марем.