За втори път през този сезон шампионът Лудогорец не можа да победи Черно море. След като в първия дял на първенството „орлите” претърпяха една от малкото си загуби във Варна, сега не можа да спечели и като домакин завършвайки наравно 1:1 в среща от междинния 20-и кръг на "А" група.

Черно море дори поведе в резултата и водеше до 73-ата минута. Варненци откриха в 35-ата минута, когато Бакари излезе сам срещу вратаря Владислав Стоянов, успя да го преодолее и да реализира. Двама защитници на домакините притичаха до голлинията, на така и не успяха да изчистят топката, а тя влезе в мрежата.

През второто полувреме треньорът на шампионите Стойчо Стоев направи промени в своята атака, Лудогорец натисна и това даде резултат в 73-ата минута. Козмин Моци засече центриране от корнер и вкара на празната врата за крайното 1:1.

След изравняването двата отбора имаха възможност да вкарат нови голове, но късметът помогна на Владислав Стоянов и Георги Китанов. Първо Симеон Райков пропусна от удобна позиция за Черно море, а след това Роман Безяк и Върджил Мисиджан не успяха да уцелят вратата на гостите.

Въпреки равенството, Лудогорец ще остане начело и след края на кръга. Разградчани са 47 точки, а следващият Литекс е с 40 и мач по-малко. Черно море е с 31 точки и се изравни с Левски на 6-ата позиция.