Лудогорец постигна пети успех от пет мача в първенството. Тимът се наложи над Литекс с 2:0 като гост и има 15 точки от пет мача. Отборът продължава да е водач в класирането, заедно с Левски, който също все още не е направил грешна стъпка. Ловчанлии остават с осем точки.

В 16-ата минута разградчани поведоха с 1:0. Гъргоров получи пас от Иван Стоянов, измъкна се от защитата на "оранжевите" и с удар от границата на пеналта откри резултата.

В 34-ата минута футболистите на Литекс направиха уникален пропуск. Гулдан сбърка, топката попадна у Заков, който трябваше да прехвърли излезлия Чворович, но топката излезе в аут.

В 71-ата минута шампионите успяха да вкарат второ попадение. Бургзорг стреля силно, топката рикошира в тялото на Бодуров и влезе в мрежата. 12 минути преди края Иса отбеляза за Литекс, но попадението бе отменено заради засада.