Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в последния мач от 22-ия кръг на „А” група и остава едноличен лидер в класирането. Втори е Левски с две точки по-малко. Единственият гол в мача падна чак в 87-ата минута, а негов автор бе Кишида.

Срещата предложи доста атаки, но реалните голови положения не бяха чак толкова много. Все пак вратарят на пловдивчани Йордан Господинов получи няколко доста добри възможности да се изяви и го направи по най-добрия начин. Може би най-доброто от тези положения бе в 60-ата минута, когато Мирослав Иванов стреля много силно, но Господинов успя да избие. След това топката се удари и в напречната греда и излезе в корнер.

Все пак защитата на Локомотив (Пловдив) рухна в 87-ата минута при статично положение. Козмин Моци отклони с глава центриране от корнер и Жуниньо Кишада добави топката в мрежата на Локомотив за крайното 1:0. Така солидните премии, които се говори, че са били обещани на играчите на „смърфовете” за точка или три срещу шампиона Лудогорец, се изплъзнаха от играчите.

Лудогорец е лидер в „А” група и след този кръг. Втори с 49 точки (две по-малко от водача) е Левски, а третото място е за ЦСКА, който има 45 пункта в актива си. Локомотив (Пловдив) пък остава на седмо място в класирането и изостава с две точки от намиращия се на шесто място Черноморец (Бургас).