Шампионът Лудогорец постигна убедителна победа като гост на Локомотив в Пловдив с 5:2 в мач от седмия кръг на "А" група. С два гола за тима на Ивайло Петев се отчете капитанът Емил Гъргоров.

Марселиньо, който донесе успеха с 1:0 срещу ЦСКА в предишния кръг, откри резултата за тима от Разград. Той се разписа в 36-ата минута, когато след заучено положение Станислав Генчев пусна към Емил Гъргоров, който от своя страна намери Марселиньо и той не сгреши за 1:0. Малко преди почивката Гела направи 2:0 след хубав извеждащ пас на Гъргоров.

В 58-ата минута Локо върна едно попадение, след като Кирил Котев се оказа най-съобразителен в едно меле в наказателното поле на Лудогорец.

Малко след това Атанас Курдов направи пропуск за домакините. Между 65-ата и 68-ата минута шампионите решиха всичко в своя полза. В този кратък отрязък от време Емил Гъргоров успя да вкара топката във вратата, пазена от Стефано Кунчев цели два пъти.

Силите на Локо стигнаха само за още един гол, който резервата Абушев вкара в 80-ата минута. В последната минута пък влезлият като резерва на Гъргоров - Бургзорг оформи крайното 5:2.

Така Лудогорец вече еднолично е начело в класирането, като има 21 точки. За Локомотив (Пловдив) пък това бе втора поредна загуба, след изненадващото поражение срещу Ботев във Враца. Тимът на Емил Велев е 10-и със 7 точки.