Лудогорец и Литекс завършиха 0:0 в дербито на 20-ия кръг в "А" група, като почти през цялото второ полувреме домакините играха с десет души. Шампионите вече имат само 2 точки преднина на върха пред Левски, а ловчанлии са на пето място.

В 56-ата минута Йордан Минев получи втори жълт картон заради фаул срещу Ваюши.

В края на срещата пък съдията Николай Йорданов си навлече гнева след като даде фаул пред пеналта заради съприкосновение на Кайсара и Томислав Костадинов. След това пък той свирна веднага края и не позволи на Лудогорец да направи контраатака.

Снимка: Цветомир Петров, lap.bg

Лудогорци остава начело с 47 точки, а Литекс е 5-и с 40. Първата опасност в мача беше за домакините, като Михаил Александров влезе от дясно, но ударът му излезе в аут. След това двата отбора продължиха да атакуват, но в 23-ата минута домакините се спасиха от гол. Неразбирателството между вратаря Стоянов и Йордан Минев позволи на Ваюши да прехвърли топката, но на голлинията Козмин Моци изчисти с глава.

В 26-ата минута Христо Стоичков за първи път реагира бурно в тази среща на реферско отсъждане. Пробив на Момчил Цветанов от ляво и негов удар се отбиха в прибраните до гърдите ръце на Кайсара, но съдията не даде дори корнер след излизането на топката извън терена.

Само след 6 минути бразилецът Ванжер да стигне до гол за своите, но вратарят Владислав Стоянов спаси първия изстрел. Нямаше кой обаче да направи решителна добавка и защитата на Лудогорец се справи. До края на частта лудогорци опитаха на два пъти чрез Стоянов и Марселиньо да създадат напрежение пред вратаря Пиргов, но до гол не се стигна.

Второто полувреме започна доста лошо за домакините, . които останаха десет на терена след 11 минути. Йордан Минев ритна при игрова ситуация, но доста грубо, Армандо Ваюши и съдията Николай Йорданов му вдигна втори жълт картон.

В 62-ата минута веднага Ваюши се възползва от смута в редиците на зелените и стреля опасно, но Владо Стоянов спаси. В 71-ата минута Васил Божиков и Грозев изпуснаха Марселиньо по лявото крило. Той стигна почти до аутлинията и центрира много добре. Емил Гъргоров обаче закъсня и не стреля в опразнената врата.

Домакините можеха да стигнат до победата 7 минути преди края. Резервата Милисавлевич центрира перфектно от ляво, топката прехвърли цялата защита на Литекс и попадна в Марселиньо. Бразилецът стреля, но улучи тялото на неориентиерания Ернандес, след което се отби в гредата и излезе в аут.

:
  • 90'
  • 89'
    Кейсара попречи на Костадинов да продължи атаката си и реферът даде фаул за Литекс
  • 89'
    Кейсара бе последен в защитата, но получи само жълт картон
  • 85'
    16-годишният Десподов замени Цветанов
  • 84'
    Лудогорец изпусна чисто положение, след като Ернандес и Марселиньо си попречиха и не успяха да засекат добро центриране отляво
  • 82'
    Гъргоров отстъпи мястото си на Кешада
  • 75'
    Костадинов получи жълт картон малко след като влезе
  • 74'
    Гъргоров не можа да засече пас на Марселиньо и пропиля възможността да открие резултата
  • 70'
    Жуниор отстъпи мястото си на Костадинов
  • 65'
    Александров стреля опасно след пас на Гъргоров, но Пиргов спаси
  • 62'
    Недялков е заменен от Грозев в състава на Литекс
  • 60'
    Милисавлиевич зае мястото на Стоянов
  • 56'
    Минев получи втори жълт картон за нарушение срещу Ваюши и остави Лудогорец с 10 души на терена
  • 47'
    Дяков отстъпи мястото си на Ернандес в състава на домакините
  • 46'
  • 45'
  • 41'
    Недялков и Божиков от Литекс получиха жълти картони
  • 40'
    Мишо Александров вкара за Лудогорец, но попадението бе отменено заради засада
  • 32'
    Ванжер излезе очи в очи с вратаря, стреля в него, Стоянов не овладя добре, но нямаше кой да направи добавка
  • 23'
    Страхотен шанс за Литекс. Ваюши стреля от малък ъгъл и Моци трябваше да избива с глава от голлинията
  • 20'
    Минев получи жълт картон
  • 12'
    Нова атака на Лудогорец, Александров центрира в наказателното поле, но Илия Миланов успя да избие