Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 2:0 като домакин в 29-ия кръг на „А” група и по този начин запази живи надеждите си за нова шампионска титла. Всичко ще бъде решено в последния кръг, където разградският тим трябва да се надява Левски за падне от Славия. Лудогорец пък играе с вече изпадналия Монтана и също търси задължителна победа.

Лудогорец започна много настървено и бързо поведе в резултата, макар и след спорно положение. В 8-ата минута Марселиньо падна в наказателното поле след съприкосновение с Марлон Перейра и главният рефер Мартин Богдев отсъди дузпа, реализирана от Иван Стоянов.

Защитата на Лудогорец успя да се справи с Иван Цветков. снимка: botevplovdiv.bg

Десет минути по-късно домакините получиха нова изключително съмнителна дузпа. Станислав Генчев беше изведен в ляво в пеналта, вратарят Адам Стаховяк излезе напред и плонжира в краката му, след което Генчев падна. Богдев веднага посочи за втори път бялата точка, въпреки че съприкосновение между двамата нямаше. Иван Стоянов отново изпълни и втората дузпа. Този път той реши да копне топката в средата на вратата, но Стаховяк не се подлъга и улови.

Само две минути по-късно Стоянов се реабилитира. Той получи пас от Йордан Минев в дясно в наказателното поле, нахлу на скорост и от малък ъгъл направи 2:0.

Ботев опита да заиграе по-активно и след половин час имаше шанс да намали. Борис Галвев центриа от ляво към далечната греда, Йордан Христов с глава се опита да прехвърли Владислав Стоянов, стражът докосна топката, но тя премина зад него, а след това Жуниор Кайсара изби от голлинията.

Лудогорец започна по-активно и след почивката, но след една контраатака в 51-ата минута Ботев поиска дузпа. Борис Галчев стреля от 20 метра и Светослав Дяков блокира с ръце в наказателното поле, но главният рефер отсъди играта да продължи.

Ботев изнесе играта по-напред, но в 63-ата минута отлична контраатака на домакините можеше да завърши с трети гол. Марселиньо изведе Иван Стоянов сам срещу вратаря в наказателното поле, но Стаховяк в последния момент успя да избие с една ръка.

До края домакините бяха по-активни, но така и не успяха да стигнат до ново попадение.