Левски е първият финалист за Купата на България. „Сините” победиха съперника си на 1/2-финала с 3:1 в първия мач, а реваншът в Надежда завърши 0:0, а столичните железничари не успяха по никакъв начин да затруднят съперника си.

Сега Левски чака да разбере името на съперника си – победителят от двойката Берое – Славия. Първият мач завърши 0:0 и всичко ще се реши в реванша в Стара Загора, който е в четвъртък, 25 април.

Николай Митов не даде почивка на голяма част от своите титуляри, като в нападение излязоха футболистите, които ще играят и срещу ЦСКА в мач за "А" група през уикенда.

Гари Родригес, Кристовао Рамос и Жоао Силва помогнаха за ударно начало на мача, но не успяха да изпълнят плановете на Митов за ранен гол и спокойствие, след като направиха два пропуска от чисти положения още до 11-ата минута на срещата. Първо Гари Родригес не успя да преодолее Божидар Митрев, а малко по-късно холандецът изведе Жоао Силва сам срещу вратаря на Локомотив, но и централният нападател пропусна от удобна позиция.

Играта се успокои след двата пропуска на "сините", а Локомотив изнесе играта и започна да атакува, но футболистите на домакините стигаха рядко до положения и точни удари. Левски пък контраатакуваше и беше много близо до гол в началото на второто полувреме, след като влезлият на почивката Стефан Велев проби през центъра и даде хубав пас на Гари Родригес, чийто силен удар обаче беше спасен отново от Божидар Митрев.

Локомотив изнесе играта в половината на Левски в края на мача и се опитваше да стигне до гол след центрирания, но защитата на Левски и вратарят Михаил Иванов играха на ниво. Единствено капитанът Александър Бранеков се доближи до попадение минути преди последния съдийски сигнал, когато неговият удар с глава премина на сантиметри от дясната греда на вратата на Левски.

:
  • 90+3'
    Възможност за Левски в края, резервата Вутов стреля диагонално, но топката минава на сантиметри от гредата
  • 90+3'
  • 90'
    Последна смяна и за Левски - Антонио Вутов влиза на мястото на Рамос
  • 79'
    Страхотен удар на Цанков от далеч, но Иванов успява да спаси вратата си от тежкия удар
  • 75'
    Смяна в Локомотив - Уилкер влиза на мястото на Павлов
  • 73'
    Ели влиза на мястото на Старокин в отбора на Левски
  • 72'
    Дани Пеев излиза, Манолов влиза на негово място
  • 72'
    Манлов влиза на мястото на Пеев в Локомотив
  • 68'
    Първа смяна за Локо (София) - Цанков заменя Илиев в атака
  • 49'
    Чудесна възможност за Левски, Гари Родригес стреля силно, но Божидар Митрев отново бе на ниво и не дпусна гол във вратата си
  • 46'
  • 46'
    Цонев излиза, а на негово място влиза Велев за второто полувреме
  • 45+1'
  • 45'
    Хубава контраатака за Локо (София), Антонио Павлов стреля, но неточно
  • 38'
    Центриране на Том в наказателното поле, Илиев овладя, но стреля слабо и вратарят на Левски лови
  • 32'
    Милиев получава първия жълт картон в мача
  • 11'
    Хубава контраатака на Левски, Гари Родригес подаде на Силва, който стреля по земя, но вратарят Митрев отново спаси
  • 7'
    Добра възможност за Левски, Гари Родригес напредна отдясно в наказателното поле, стреля, но вратарят на Локомотив спаси