Локомотив (София) продължава с доброто си представяне и записа победа с 2:0 над последния в класирането Нефтохимик. С ценните три точки „железничарите” вече са с 37 и са спокойни във втората половина на таблицата. Нефтохимик пък остава последен с 12 точки.

Срещата премина в доста ниско и лежерно темпо и за първи път Нефтохимик домакинстваше на стадиона в Несебър. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което и двата състава заложиха на здрави физически сблъсъци. Единственото прилично голово положение беше за бургазлии, но Живко Петков не улучи вратата. Той овладя топката около дъгата на наказателното поле и стреля, но ударът му профуча край страничната греда. Столичани пък пробваха няколко центрирания и суматоха пред вратата на Костадин Георгиев, което не доведе до нищо.

Гостите от София опитаха да вдигнат темпото в началото на второто полувреме, но при едно статично положение шанс се откри пред Илиян Гаров. Защитникът обаче изпрати топката в аут.

Все пак гостите стигнаха до попадение в 74-ата минута, като Димитър Илиев беше най съобразителен. Даниел Генов напредна от ляво по крилото и пусна топката успоредно, откъдето Илиев я обърна в мрежата. Пак той се разписа с глава две минути по-късно, когато Маркиньос му центрира от свободен удар.