Локомотив (София) разгроми гостуващия Нефтохимик с 5:0 в среща от 24-ия кръг на "А" група. За столичния клуб точни бяха Ранджелович, Бранеков, Трифонов, Илиев и Хаджиев.

Локомотив (София) взе инициативата от самото начало на срещата и атаките към вратаря на гостите Динко Георгиев бяха една след друга.

Бургазлии рядко поглеждаха напред, а най-доброто положение пропусна Николай Костов, чийто удар излезе до гредата в аут.

След два пропуска на Румен Трифонов резултатът беше открит в 21-ата минута чрез Марко Ранджелович. Сърбинът засече с глава центриране на Гаел и вкара първото пролетно попадение за червено-черните. В 35-ата минута Локомотив стигна до втори гол, след като Бранеков се разписа от дузпа.

Съдията Таско Тасков я отсъди заради задържане на Петър Димитров от Станислав Жеков.

Само минута по-късно Румен Трифонов вкара за 3:0 след пробив по дясното крило на Петър Димитров и ниско центриране. Петър Димитров беше в основата и на четвъртото попадение във вратата на бившия му отбор. Той пресече топката при разиграване в центъра, подаде на Димитър Илиев, който се измъкна от Станислав Жеков и сам срещу Динко Георгиев не сгреши- 4:0.

Локомотив стигна до пети гол в 79-ата минута, като негов
автор стана Камен Хаджиев. Левият бранител вкара с глава след центриране на Румен Трифонов от ляво.

С тази победа Локомотив (София) събра 28 точки и се придвижи на 9-то място, а Нефтохимик остава последен с 12 точки.