Локомотив (Сф) победи Черноморец (Бс) с 2:1 в последният мач от 4-ия кръг в "А" група. Успешен дебют направи новият наставник на "железничарите" Стефан Генов.

В 18-ата минута, след центриране в наказателното поле на домакините и разбъркване, Румен Трифонов игра с ръка и главният съдия Радан Мирянов отсъди дузпа в полза на Черноморец. От бялата точка капитанът на бургазлии Лъчезар Балтанов хладнокръвно изпрати топката в мрежата на Валентин Галев - 1:0 за Черноморец. В 21-ата минута гостите бяха много близко до втори гол, но удар на алжиреца Наджип Амари от около двадесетина метра срещна напречната греда на Валентин Галев и топката излезе в аут. А само 3 минути по-късно Валентин Галев имаше отлична проява, спасявайки удар от непосредствена близост на Маркиньо.

Домакините стигнаха до равенство в 43-ата минута. Бразилецът с български паспорт и Маркиньос с отлично изпълнение на фаул от около двадесет метра изпрати топката в десния долен ъгъл на Ник Дашев - 1:1. В 67-ата минута след далечно центриране в наказателното поле на домакините се стигна до неприятен сблъсък между вратаря на локомотивци Валентин Галев и Чико. След сблъсъка Валентин Галев остана да лежи на терена, а след една минута бе изнесен на носилка и на вратата застана Божидар Митрев. А в следващата минута Ник Дашев спаси сигурен гол, отразявайки удар с глава на Маркиньос от непосредствена близост.

Спорен момент в мача бе в 80-ата минута, когато след удар на Маркиньо топката се озова в мрежата на Божидар Митрев, но страничният съдия маркира засада, която бе уважена от главния съдия Радан Мирянов.

Във втората минута на продължението след края на мача Тодор Христов центрира от ъглов удар и бразилецът с български паспорт Маркиньос с глава изпрати топката в мрежата на Ник Дашев - 2:1 за Локомотив (София), при който резултат след една минута прозвуча и последният съдийски сигнал.