Локомотив (София) се отдели от последното място в класирането на "А" група, след като победи Миньор (Перник) с 1:0. Двубоят се игра на стадиона в Своге пред малко повече от 200 зрители. Единственият гол в срещата отбеляза Антонио Павлов в 17-ата минута на срещата.

Първото полувреме започна с териториално преимущество на Локомотив, без да бъдат създадени опасности пред вратата на Миньор.

Двата отбора си размениха по няколко по-опасни атаки. Така се стигна до 17-ата минута, когато след дълъг пас напред Антонио Павлов догони топката надбяга бранител и с точен удар откри резултата - 1:0 за Локомотив. До края на полувремето единственото по-опасно положение отново бе в полза на символичните домакини, когато след удар на Трифонов топката мина близо до гредата.

След почивката перничани заиграха по-активно и имаха отлична възможност да изравнят в 58-ата минута, когато Томислав Павлов стреля от наказателното поле, но топката премина на сантиметри от целта.

Локомотив остана с човек по-малко в 72-ата минута, когато Светослав Петров получи втори жълт и червен картон след груб фаул срещу резервата Стоян Стефанов.

Малко по-късно при контраатака столичани можеха да решат всичко, но Бранимир Костадинов пропусна, останал сам срещу вратаря Пейков. Миньор натискаше до края. В 83-ата минута Ахмед Химкет отправи опасен удар от дистанция, но Валентин Галев спаси.

Възпитаниците на Емил Велев прекъснаха и серия от 11 поредни мача без успех и със събраните 15 точки вече заемат 12-ата позиция в подреждането. Миньор пък падна на 13-а позиция също с 15 точки.

Ето и мненията на двамата треньори:

Емил Велев (Локомотив София): "Радвам се, че спечелихме първи три точки тази пролет. Като цяло играхме колебливо и със страх. Допуснахме много технически брак. От шест месеца нямахме победа в първенството. Може би важността на срещата допринесе за многото грешки".

Николай Тодоров (Миньор): "Нервен мач. Имаше напрежение, тъй като и на двата отбора ни трябват точки.
Не играхме така, както трябва през първото полувреме, но
през втората част определено бяхме по-добрият отбор. Бяхме по-агресивни. Създадохме положения, но не успяхме да стигнем до гола.