Локомотив (Пловдив) се наложи с 1:0 като домакин над Черно море в последен мач от 17-ия кръг на "А" група. Едиственото попадение в мача реализира Аймен Белаид през първото полувреме.

Домакините бяха по-борбеният отбор на терена и спечелиха заслужено трите точки, след като Черно море не успя да използва положенията, които създаде за гол.
Победното попадение падна още в 15-та минута на мача, когато след ъглов удар оставеният съвсем сам Аймен Белаид с глава не сгреши.

В по-голяма част от мача преобладаваха единоборствата, в които обикновенно предимство имаха играчите на Локомотив. В средата на втоата част Бакари от Черно море бе повален в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа.

Така играчите на Александър Станков постигнаха 10-ти успех за сезона и се изкачиха на трето място в класирането на "А" група с актив от 31 точки.