Локомотив (Пловдив) постигна първа победа през новия сезон в "А" група, след като разгроми като домакин Миньор (Перник) с 5:1.
Гостите изненадващо поведоха в резултата още с първата си сериозна атака още в 5-ата минута. Бибишков овладя топката напредна и с точен удар по земята изведе своя отбор напред.
Локомотив успя да изравни само седем минути по-късно, след отлично попадение на Георги Стефанов.
Надмощието на домакините продължи след попадението и още до почивката възпитаниците на Емил Велев реализираха нови две попадения. Капитанът Христо Златински бе точен в 24-ата минута, а Дани Георгиев бе най-съобразитеклен след разбъркване в наказателното поле и реализира за 3:1 в 34-ата минута.
След почивката по-активната игра на Локомотив продължи и "смърфовете " руспяха да стигнат до нови два гола чрез Валери Георгиев (54) и Павел Ковачев (86).
Пловдивчани имат седем точки след първите пет кръга, докато Миньор остава без спечелен мач и има само две точки в актива си.