Локомотив (Пловдив) победи като домакин Берое в последен мач от 3-ия кръг в "А" група с 3:1 и се изравни по точки с лидерите на върха в класирането - Ботев (Пд) и Литекс.

Мачът започна с минута мълчание в памет на загиналите
миньори при трагедията в рудника Ораново.

След сравнително равностойно начало домакините установиха превес, като в атака разчитаха най-вече на центрирания от статични положения на своя капитан и нападател-ветеран Здравко Лазаров.

Тази тактика даде резултат в 41-та минута: Здравко Лазаров изпълни ъглов удар и Аласан Н'Диае надскочи старозагорските защитници и с глава изпрати топката в мрежата на Иван Караджов - 1:0 за Локомотив.

В 54-ата минута след отлична контраатака Каядо получи топката от дясно, преодоля с лекота Фераресо и с удар по диагонала не остави шанс на Господинов - 1:1.

В 62-та минута Александър Якимов центрира в наказателното поле на старозагорци, Мартин Кавдански стреля с глава и топката се отби в гредата. Най-съобразителен бе Габриел до Кармо, който от непосредствена близост изведе Локомотив отново напред в резултата.

В 83-та минута за доста спорно нарушение на Борислав Стойчев срещу влезлия преди няколко минути Георги Стефанов главният съдия Станислав Тодоров отсъди дузпа в полза на пловдивчани. От бялата точка Мартин Камбуров бе точен и оформи крайния резултат - 3:1 за Локомотив.