Локомотив (София) и Берое завършиха 2:2 на стадион "Георги Аспарухов" в столицата в мач от 11-ия кръг на "А" група. Символичните домакини записаха шести пореден мач без успех в първенството, но останаха на спасителното 12-о място с 11 точки.

Старозагорци пък прекъснаха серия от три поредни загуби, но в пети мач от шампионата не успяха да стигнат до пълен успех. Те също имат 11 точки и заемат 11-ата позиция във временното класиране.

Двубоят започна двуостро. Ели Мартинс можеше да открие още във втората минута, но след подаване на Георги Андонов от ляво към далечната греда засече с глава край целта.

В ответната атака Димитър Телкийски шутира от 13-14 метра, но Кирил Акалски показа рефлекс и изби в корнер.

Берое поведе в 19-ата минута, когато Веселин Пенев проби от ляво и центрира в пеналта, а Андонов изпревари защитник на домакините и с крак отклони топката във вратата на Локомотив. Само шест минути по-късно Локомотив успя да изравни. Марчо Дафчев пресече опит за подаване на защитника Иво Иванов в половината на Берое и с хубав пас изведе в чиста позиция в пеналта Телкийски, който беше повален от вратаря Акалски.

Реферът Георги Димитров незабавно отсъди дузпа, а Дафчев беше точен от бялата точка за 1:1.

Двубоят продължи равностойно, но три минути преди почивката старозагорци отново поведоха. Резервата Тодор Христов получи пас в дясно и с хубав удар по диагонала изненада Валентин Галев с първото си докосване.

Домакините имаха възможност да изравнят в самия край на първата част, но Дафчев стреля над гредата с глава след подаване от корнер на Телкийски.

След почивката положенията бяха рядкост и Берое беше близо до успеха. В 84-ата минута обаче столичани стигнаха до изравняване. Телкийски намери Антонио Павлов в наказателното поле и резултата с удар по тревата от десетина метра оформи крайното 2:2.

В самия край Берое пропиля възможност за победен гол. Педро Еуженио проби от дясно и подаде към непокрития Елиаш да Силва, който от удобна позиция стреля край целта.

Двата отбора завършиха мача с по 10 души на терена, след като Йордан Върбанов и Георги Андонов получиха травми, а двамата треньори бяха извършили разрешените по три смени.

Защитникът на домакините Върбанов се прибра в съблекалнята в средата на втората част, а малко по-късно и голмайсторът за гостите Андонов напусна принудително заради мускулно разтежение.