Локомотив (София) спечели ценна победа в борбата си за оцеляване, при това срещу един от директните си съперници Монтана, като гост с 3:2 в среща от 24-тия кръг на "А" група.

Срещата изобщо не започна добре за „червено-черните” и домакините откриха резултата още в 6-ата минута. Даниел Младенов подаде към Венцислав Иванов, който с точен удар изпрати топката под напречната греда за 1:0 за Монтана. В 12-та минута Иванов бе близко до втория си гол, но Дюлгеров са намеси успешно и му отне топката. Гостите от София изравниха още при първото си положение и в 24-ата минута Том центрира отляво, вратарят на монтанци Христо Иванов не се намеси добре, Антонио Павлов свали топката към Димитър Илиев, който с точен удар с глава я изпрати в мрежата - 1:1.

В началото на второто полувреме, в 48-ата минута, отново отлично взаимодействие между Антонио Павлов и Димитър Илиев доведе до втори гол за гостите от София. Илиев премина през няколко защитници на домакините и подаде на Павлов, който на празна врата направи резултата 2:1 за Локомотив.

В 85-та минута влезлият като резерва Дани Кики центрира от корнер и другата резерва Крум Бибишков с глава направи резултата 3:1. Само след две минути обаче Фарес Брахими, също влязъл като резерва, след корнер с удар от воле изпрати топката в мрежата на Божидар Митрев и оформи крайния резултат 2:3.

В класирането Локомотив (София) вече се измъкна от зоната на изпадащите и с актив от 23 точки вече е на 12-о място, точно над чертата, с 2 точки пред Ботев (Враца). Монтана е закотвен на последната позиция с едва 13 точки и спасението вече изглежда само математически възможно.