Локомотив (София) победи Нефтохимик с 2:0 като гост в мач от 11-ия кръг на „А” група и се измъкна от дъното на таблицата, където вече са Славия и Черноморец.

Капитанът на гостите Маркиньос откри резултата още в осмата минута, когато се разписа за седми път през сезона след разбъркване в наказателното поле и неубедителна игра на защитата на домакините. Десетина минути по-късно бразилецът асистира за попадението на Гаел Нлундулу, който се разписа за първи път с екипа на Локомотив.

В края на полувремето Нефтохимик пропусна отличен шанс да намали резултата. Резервата Антонио Цанков игра с ръка в наказателното поле след удар на Стамен Ангелов, но Живко Петков шутира над гредата от отсъдената дузпа.

В първите минути след почивката домакините опитаха натиск. Емануил Манев стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Валентин Галев, а в 52-ата минута Живко Петков беше изведен от Петър Димитров сам срещу вратаря, преодоля го, но от малък ъгъл не успя да намери мрежата. Постепенно атаките на бургазлии загубиха острота и Локомотив без проблеми удържа преднината си.