Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:1 като гост в мач от 20-ия кръг на "А" група.

С успеха възпитаниците на Александър Станков се изкачиха на третото място с 37 точки. Лидер е Лудогорец с 47 точки, пред Литекс с 40 точки и мач по-малко.

Столичани пък допуснаха четвърто поредно поражение и останаха на десета позиция с 22 точки.

Двубоят започна двуостро, като още във втората минута Валентин Галев изби удар на Здравко Лазаров, а при добавката Мартин Камбуров стреля неточно.

В шестата минута Галев трябваше да напусне принудително. Вратарят на столичани се сблъска с Костас Казнаферис и беше откаран с линейка в "Пирогов", където стана ясно, че е получил фрактура на носа.

След четвърт час игра гостите отново имаха шанс да поведат. Руслан Куанг подаде в наказателното поле, резервата Божидар Митрев изби, но право към Камбуров, който обаче стреля в напречната греда.

Пловдивчани заслужено стигнаха до попадение в 32-ата минута. Лазаров центрира от корнер и Мартин Камбуров с глава насочи топката в Митрев, реализирайки 13-ия си гол за сезона в "А" група.

След малко повече от час игра столичани изравниха при едно от малкото си положения за гол. Искрен Писаров центрира в наказателното поле, защитниците на гостите не успяха да избият добре и след кратко разбъркване Гаел Н'Лундулу прати топката в мрежата за 1:1.

Радостта на домакините обаче беше кратка. В 65-ата минута Казнаферис центрира в пеналта и Аласан Н'Диайе с глава отново даде аванс на пловдивчани.

До края гостите не позволиха опасности пред вратата на Йордан Господинов и заслужено стигнаха до успеха.