Локомотив (София) спечели три точки в борбата за оставане в елита, побеждавайки гостуващия Пирин (Гоце Делчев) с минималното 1:0 в мач от 27-мия кръг на "А" група - втора седмица.

Домакините пропуснаха две дузпи до 12-та минута срещу, което направи победта им много трудна.

Още в първата минута Петър Димитров бе спънат в наказателното поле на Прин и главният съдия Христо Ристосков отсъди дузпа. Зад бялата точка застана бразилецът с български паспорт и бивш български национал Маркиньос, който стреля в центъра на вратата и Абди Абдиков отрази удара, топката попадна в Иво Иванов, който стреля, но Абдиков отново спаси.

В 12-та минута Петър Димитров отново бе изпуснат от защитата на Пирин и бе повален в наказателното поле. Нова дузпа. Този път зад топката застана белгиецът Раул, който стреля по същия начин като Маркиньос - в центъра на вратата, и Абди Абдиков отново спаси удара.

Раул и Маркиньос обаче се реабилитараха за двете пропуснати дузпи през второто полувреме. В 69-та минута комбинация между двамата завърши с точен удар на Маркиньос, който отбеляза победния гол в срещата.