Локомотив (Сф) потегли към "Б" група, след като претърпя поражение във важния домакински мач с Пирин (Гоце Делчев) от 27-ия кръг на "А" група. Тимът падна с 0:1 и остава на 13-о място с 25 точки. Пирин изпревари Черно море и вече е десети с 31 точки.

В 31-ата минута столичани вкараха гол, който обаче не бе зачетен. Маркиньос центрира, топката попадна в Дюлгеров, който я прати в мрежата, но страничният рефер сигнализира, че е имало засада. Десет минути по-късно гостите от Гоце Делчев ликуваха. Веселин Марчев от 13 метра намери левия ъгъл на вратата на Локомотив и откри резултата.

След почивката домакините се опитаха да наложат превъзходство, но това трудно им се отдаваше. Опасностите пред тяхната врата на липсваха. Удари на Драги Коцев и Петър Лазаров за малко не намериха целта. В 76-ата минута Веселин Марчев имаше шанс да вкара, след като финтира противников защитник, но би над горната греда. Пет минути преди края Лапантов бе изведен сам срещу Митрев, но стреля в страни от стълба.