Локомотив (София) изненада Берое и победи като гост в Стара Загора с 1:0 в мач от 21-ия кръг на „А” група. Автогол на Игор Джоман две минути преди почивката се оказа достатъчен за ценните три точки за Локомотив. С победата "железничарите" събраха 25 точки и изместиха Славия от деветото място в класирането. Берое остава осми в таблицата с 29 точки.

Берое не игра на обичайното си ниво като домакин и допусна изненадващо поражение. В антигерой за старозагорци се превърна Елио Мартинс, който пропусна четири положения за гол. Берое започна по-мобилизирано, но постепенно атаките на домакините станаха твърде еднотипни и лесни за разгадаване за защитата на Локомотив.

Елио Мартинс на два пъти бе близо до гола за Берое до почивката, но първо в 26-ата минута топката срещна напречната греда след негов опит за центриране, а четири минути по-късно удар на Мартинс от дъгата на наказателното поле премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Локомотив (София) нанесе своя удар две минути преди почивката, когато Гаел проби от дясно, центрира и Игор Джоман засече с глава топката в собствената си мрежа след единоборство във въздуха с Маркиньос.

Второто полувреме бе значително по-интересно, като атаките се редуваха към двете врати. В 55-ата минута Венцислав Христов можеше да изравни за Берое, но ударът му с десния крак бе спасен от вратаря на гостите Божидар Митрев. Две минути по-късно Маркиньос бе близо до втори гол за Локомотив, но топката срещна гредата след удар от 20-ина метра. Чисто положение за Локомотив изпусна Гаел, който бе изведен сам срещу вратаря вдясно на наказателното поле, но ударът му премина встрани от вратата.

В 74-ата минута страхотен пропуск за Берое направи Елио Мартинс, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля слабо с глава право в ръцете на вратаря Митрев. Пет минути по-късно отново Мартинс бе на върха на атаката, но отново не успя да нанесе точен завършващ удар.

В последните десетина минути играчите на Берое затегнаха обръча около наказателното поле на Локомотив и създадоха няколко разбърквания, но така и не успяха да стигнат поне до изравнително попадение.