Локомотив София и Черно море завършиха наравно 0:0 в първи мач от 25-ия кръг на "А" група, игран в столичния квартал "Надежда".

В седмата минута Симеон Райков остана на чиста позиция, след което нанесе силен удар към Божидар Митрев, но топката срещна левия страничен стълб.

Точно 20 минути след това дойде и първата голова ситуация за домакините, но Крум Бибишков не успя да се възползва от прецизно центриране и от няколко метра прати кълбото в аут.

В 38-ата минута Брус Инканго стреля от близка дистанция, но стражът на столичани Божидар Митрев спаси удара му.

В началото на втората част нямаше чисти положения за гол пред двете врати. Първата по-опасна ситуация след почивката беше в 65-ата минута, когато Маркиньос центрира, но Димитър Илиев отблизо не успя да прати топката във вратата на Черно море.

В 82-ата минута гостите откраднаха топката в половината на Локомотив, Симеон райков центрира и Брус Инканго би от въздуха, но над вратата. Четири минути след това Марчо Дафчев изпълни фаул, но Даниел Пеев отблизо стреля с глава в аут.

След това равенство Локомотив има актив от 24 точки на 12-о място, докато Черно море е с една точка повече на 11-ата позиция в "А" група.

Локомотив (София) - Черно море 0:0

състави
Локомотив: Митрев, М.Димитров, Дюлгеров, Бранеков, Трифонов, Том, Маркиньос (65-Дафчев), Д.Илиев, Пеев, Костадинов (71-Писаров), Бибишков (78-Павлов)

Черно море: Китанов, Ал.Ем.Александров, Р.Колев, Комел, Aл.Д.Александров, Бергонси, Г.Илиев, Идалго (66-Манолов), Божилов, Инканго, Райков (90-Сталев)

жълти картони: Александър Бранеков (Локомотив), Росен Колев, Комел, Георги Китанов (Черно море)
главен съдия: Вихрен Манев