Локомотив (Пловдив) победи третодивизионния Спартак (Пловдив) с 2:1 в контрола, която се игра в две полувремена от по 40 минути на помощния терен на стадион "Лаута".

Капитанът Александър Тунчев и новото попълнение Аймен Белаид отбелязаха попаденията за „черно-белите”, а за гостите точен бе Светослав Читаков. Двубоят бе дебютен за Белаид, който през първото полувреме игра като ляв бек, а през второто Ц като централен защитник.

Резултатът бе открит още в 4-ата минута на мача. Тодор Тимонов центрира от корнер, а Асен Георгиев на далечна греда пусна пас към Тунчев, който от един метър пред голлинията засече с крак за 1:0. В 72-ата минута Аймен Белаид покачи на 2:0, след като посрещна една избита от защитата на спартаклии топка и с левия крак от десетина метра я прати в мрежата. Три минути по-късно Светослав Читаков изненада Божидар Стойчев с изстрел отдалеч, при който топката тупна коварно пред вратаря на Локомотив и мина между краката му за крайното 2:1.

Състав на Локомотив (Пловдив)
първо полувреме: Кирил Акалски, Руслан Куанг, Асен Георгиев, Александър Тунчев, Аймен Белаид, Костас Казнаферис, Стелиос Илиадис, Крис Гади, Дани Кики, Георги Стефанов и Тодор Тимонов

второ полувреме: Божидар Стойчев, Руслан Куанг (68-Валери Георгиев), Костадин Марков, Аймен Белаид, Станко Йовчев, Стелиос Илиадис, Флавио Паулино, Александър Якимов, Станислав Маламов, Тодор Тимонов и Андрей Атанасов