Локомотив (Пловдив) постигна победа с 2:1 при гостуването си на Берое в поредна среща от 14-ия кръг на "А" група.

Всичко по-интересно в срещата се случи в рамките на 12 минути в началото на 2-ото полувреме. Резултатът бе открит в 57-ата минута, когато Георги Стефанов се възползва от грешка в отбраната на домакините и реализира за 0:1. Само 8 минути по-късно голмайсторът се отчете и с асистенция и след негово центриране капитанът на старозагорци Владимир Зафиров си вкара автогол.

В 68-ата минута Берое получи право да изпълни дузпа, след като Кирил Котев игра с ръка в наказателното поле на гостите. Георги Андонов бе точен от бялата точка и рано оформи крайния резултат 1:2.

В класирането Локомотив остава на 7-а позиция, но вече с 21 точки, на 4 от съгражданите от Ботев, които са 6-и. Берое е 11-и с 14 точки.