Локомотив (Пловдив) постигна минимален успех срещу Славия с 1:0 в двубой от деветия кръг на "А" група. След успеха "смърфовете" вече имат 11 точки и се изкачват на осмото място. Столичани остават на шеста позиция с 13 точки.

През първата част домакините имаха териториално предимство, но до гол не се стигна. Гола падна четири минути след подновяването на играта.

Тогава Абушев засече центриране отляво на Стефанов и откри резултата. В 63-ата минута нещата за "белите" станаха още по-тежки.

Генев получи втори жълт картон и трябваше преждевременно да напусне терена. Той извърши нарушение в половината на своя тим и не бе пожален от рефера. След това играта се изнерви, а нападателите на Славия така и не можаха да сътворят нищо опасно и трябваше да се примирят с поражението.