Локомотив (Пловдив) постигна втора поредна победа в първенството и се наложи с 1:0 в домакинството си на Черно море от 13-ия кръг на "А" група.

Единственият гол в мача падна в самото му начало, в 15-ата минута, и бе дело на Георги Стефанов.

Домакините можеха да открият резултата още в 3-ата минута, но ударът на Рангел Абушев бе избит от вратаря на моряците Георги Китанов. В 15а-та минута обаче Георги Китанов бе безпомощен, след като Георги Стефанов го прехвърли технично от границата на наказателното поле и топката се спря в мрежата - 1:0 за Локомотив (Пловдив). За гола обаче голяма заслуга има и Мартин Кавдански, който с пас от 30 метра намери точно своя съотборник.

В началото на второто полувреме - в 51-ата минута, Георги Стефанов отново бе изведен с отличен пас от Рангел Абушев, но този път пловдивчанинът от три метра стреля на сантиметри над напречната греда.Пет минути по-късно Георги Стфанов имаше отлична проява, но този път пред собствената врата - той изчисти топката от самата голлиния след удар на Дончо Атанасов. Гостите от Варна бяха много близко до изравняването в самия край на мача, но силният удар на Георги Божилов бе спасен от вратаря на домакините Йордан Господинов и така последният съдийски сигнал на Александър Костадинов прозвуча при резултат 1:0 за Локомотив (Пловдив).

С успеха Локо (Пд) вече има 18 точки и заема 7-а позиция. Черно море е 11-и с 13 точки.