Локомотив (Пловдив) загуби с 0:2 от украинския гранд Динамо (Киев) в контролна среща, играна в Марбея.

През първата част превъзходството беше на страната на киевчани, но на два пъти Идейе нямаше шанс да се разпише във вратата на Локомотив. Един път и гредата помогна на "черно-белите" след удар с глава на Домагой Вида.

След почивката Динамо продължи да атакува повече и стигна до две попадения. В 69-ата минута Андрий Ярмоленко центрира на далечната греда, където Мбокани беше оставен непокрит и реализира за 1:0.

Пет минути преди края Ярмоленко премина през защитата на пловдивчани и се разписа за крайното 2:0 в полза на отбора от Киев.

Най-добрите положения в полза на Локомотив бяха пропуснати от Александър Якимов. Новото попълнение Хамед Намуши, който е бивш футболист на Глазгоу Рейнджърс, направи дебют за Локомотив.

състав на Локомотив: Господинов, Тодоров, Ас. Георгиев, Трифонов, Диего, Ндайе, Илиадис, Маламов, Лазаров, Бавин, Якимов (през второто полувреме в игра влязоха Акалски, Гади, Белаид, Камбуров, Тунчев, Йовчев, Коруджиев, В. Георгиев, Намуши, Йошев)