Литекс победи Черно море като гост с 2:1 в мач от 25-ия кръг на "А" група. С този успех "оранжевите" временно оглавиха класирането с актив от 56 точки пред Лудогорец с 54. Тимът от Разград има мач по-малко като утре приема Пирин (Г. Делчев).

През първото полувреме Черно море надигра отбора на Литекс и беше по-добрият тим, но гостите успяха да се оттеглят с гол аванс на почивката. Домакините владееха повече топката и имаха инициативата, но трудно стигаха до сериозно голово положение. Първият по-сериозен шанс за Черно море бе в 24-та минута, когато Михаил Венков стреля опасно по диагонал отдясно, но топката излезе в аут.

В 28-та минута при единственото си положение през първата част Литекс откри резултата. Михаил Венков не успя да пресече пас към Данило Асприля в наказателното поле на домакините, който центрира успоредно на голлинията и необезпокояван Уилмар Джордан откри резултата.

В 33-та минута Черно море можеше да изравни, но след удара на Михаил Венков топката се отби в гредата, а при последвалата добавка на Сашо Александров тя бе изчистена пред голлинията на вратата на гостите.

В 51-та минута Александър Цветков стреля от далечно разстояние, но вратарят на Черно море Георги Китанов улови топката.

В 56-та минута Еденилсон Бергонси опита да изненада вратаря на Литекс от над 30 метра, но стражът на Литекс Евгени Александров улови топката.

В 59-та минута Симеон Славчев стреля опасно с глава, но топката премина на сантиметри от вратата на Черно море. В 63-та минута Черно море успя да изравни. Михаил Венков центрира отляво и Еденилсон Бергонси от няколко метра разстояние с глава реализира за 1:1.

В 80-та минута съдията отсъди спорна дузпа за гостите, която бе реализирана от Юрген Джазула. В 89-та минута Георги Китанов спаси сигурен гол след удар на Симеон Славчев с глава.

Така Литекс нанесе първа домакинска загуба на Черно море на стадион "Тича" през сезона