Литекс и БАТЕ (Борисов) завършиха 0:0 в контролна среща по време на зимния лагер на двата отбора в Турция.

Литекс започна активно срещу шампиона на Беларус и участник в тазгодишното издание на шампионската лига БАТЕ. Още в 10-ата минута футболист номер 1 на България за 2012 година Георги Миланов изпълни отлично фаул, но вратарят на беларуския отбор Андрей Горбунов майсторски спаси силния удар под гредата.

В 22-ата минута след пас на Николай Бодуров зад гърба на защитата Исмаил Иса прехвърли Андрей Горбунов и топката се озова в мрежата, но голът не бе признат поради засада на Иса.

В 44-ата минута Томи Костадинов се измъкна от защитата на БАТЕ и стреля опасно, но топката мина над напречната греда на Андрей Горбунов.

БАТЕ би близко до гола в 77-ата минута, когато Родионов се измъкна от защитата на Литекс, нахлу в наказателното поле и стреля, но топката попадна в десния стрничен стълб. А само две минути по-късно Илко Пиргов имаше отлична изява и спаси силен удар на Рудик.

Последният съдийски сигнал на турския съдия Сениол Айтън прозвуча при 0:0.