Лидерът в "А" група Литекс стартира с победа в зимните си контроли.

"Оранжевите" надделяха с 2:0 над гръцкия Аполон (Каламаря) в първата си проверка за годината. Момчетата на Златомир Загорчич можеха да постигнат и по-убедителен успех, но изтърваха още половин дузина положения.

Наставникът даде шанс за изява по едно полувреме на всичките си здрави футболисти. В игра се появиха и бившите играчи на тима Пламен Николов и Станислав Манолев, неофициален дебют направиха и новите попълнения Иван Горанов и Данило Асприля.Колумбиецът демонстрира много напориста и активна игра по двата фланга и вкара едно от попаденията, другото бе дело на нападателя Миро Манолов.

Ловчанлии имаха пълно надмощие от самото начало. В 14-ата минута Ваюши надбяга отбраната и центрира към Асприля, но ударът му с глава профуча край страничната греда. Малко по-късно и другият латиномариканец в състава- Джордан, засече отличен пас на Страхил Попов, но стражът на домакините с мъка изби.

До края на полувремето три пъти на стрелкова позиция излезе и Юрген Джазула, който бе намиран прецизно след пробиви на Данило Асприля.
Силните шутове на албанският национал обаче бяха спасени от вратаря Валсамакис.

Гърците стигнаха само до една опасна ситуация през първата част, при която Евгени Александров прояви класа и отрази удара с глава отблизо на капитана Проватидис. В 45-ата минута логичното се случи и оранжевите поведоха в резултата. Тяхна бърза контраатака намери неподготвена гръцката отбрана, влезлият като резерва Момчил Цветанов центрира в наказателното поле и Асприля хладнокръвно се разписа.

Веднага след почивката Литекс можеше да удвои преднината си. Националът Станислав Манолев изведе Цветанов, но крилото реши да вкара с техничен прехвърлящ удар, койтоа вратарят предугади и спаси. В средата на второто полувреме сам срещу Василиадис излезе и младокът Георги Минчев, но пак отново стражът реагира и предотврати гол в мрежата си. В 75-ата минута Манолев проби и остро центрира към Миро Манолов, а за таранът не бе проблем да оформи крайното 0:2.

Съставът на Литекс: Александров, Попов, Пл.Николов, Божиков, Горанов, Славчев, Руменов, Джазула, Ваюши, Джордан, Асприля (Орлинов, Гълъбов, Манолев, Берберович, Цветков, Цветанов, Даскалов, Н.Колев, Златинов, Манолов, Минчев)