Литекс победи с 2:0 Нефтохимик в първата си контрола от лятната подготовка.

Новият треньор Златомир Загорчич дебютира с победа, а неговият тим беше определено по-добрият на терена на градския стадион в Ловеч. Въпреки това „оранжевите” но дълго време не успяваха да преодолеят съпротивата на бургазлиите, които не успяха да създадат много положения пред противниковата врата. Това обаче се случваше често пред тяхната, а в 74-ата минута резултатът беше открит от Васил Божиков. Защитникът вкара с глава след центриране от Томи Костадинов.

В 89-ата минута младокът Реян Даскалов показа отличен поглед върху играта и с прецизен пас намери връхлитащия на скорост Жуниор. Бразилецът напредна и технично оформи крайното 2:0 в двубоя.

Литекс все още очаква да разбере каква ще бъде съдбата си, тъй като продължава да съществува вариант да се слее с ЦСКА и да продължи участието си в "Б" група. Любопитното е, че съперникът на ловчанлии в този мач - Нефтохимик, пък е другата опция за бъдещето на "армейците".