Литекс победи у дома Нефтохимик с 4:1 в мач от първия кръг на "А" група. Двубоят беше официален дебют за новия старши треньор на "оранжевите" Златомир Загорчич, а също така отбеляза и завръщането на бургазлии в елита, след като през 2006 г. изпаднаха.

Новакът в елита изненадващо поведе в резултата в 14-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Емил Грозев срещу откъсналия се Васил Калоянов. Николай Чипев беше точен от бялата точка и даде аванс в полза на гостите.

До края на полувремето домакините достигнаха до пълен обрат. В 41-ата минута голмайсторът Никрой Чипев извърши нарушение в наказателното срещу Армандо Ваюши и Юрген Джазула превърна в гол отсъдената дузпа.

Само три минути след това отново Джазула беше точен от пряк свободен удар, давайки аванс за Литекс. В 59-ата минута на срещата Юрген Джазула центрира и Страхил Попов с глава покачи на 3:1 в полза на отбора от Ловеч. Шест минути преди края Армандо Ваюши стреля от фаул, топката рикошира във Ванжер и влезе във вратата на гоститес за крайното 4:1.