Литекс победи с 2:0 Чавдар (Етрополе) в последната контрола на оранжевите преди началото на пролетния полусезон в "А" група. Головете за успеха на ловешкия тим реализираха Александър Цветков и Жуниор.

Пред стотина зрители на Градския стадион в Ловеч домакините бяха по-добрия отбор и още до почивката имаха два гола аванс. Христо Стоичков заложи в атака на новата си нападателна двойка Ванжер да Силва и Жуниор. В 27-ата минута именно Жуниор можеше да открие резултата, но вратаря на гостите от Етрополе Николов спаси удара му с глава. Малко след това стражът на Чавдар уловии шут на Цветков от границата на наказателното поле. Николов бе на мястото си и в 30-ата минута, когато майсторски отрази удар на Ваюши.

Все пак в 32-ата минута футболистите на Литекс материализираха превъзходството си. Георги Миланов с диагонален пас намери Ваюши, който свали топката с глава на връхлитащия Цветков и халфът с разстрелващ удар от въздуха откри резултата.

Минута преди край на първото полувреме след добра триходова атака оранжевите стигнаха и до втори гол във вратата на Чавдар. Много активният Цветков изведе Ваюши, който с едно докосване на топката пусна към Жуниор и бразилецът вкара първия си гол с оранжевата фланелка за 2:0.

В началото на второто полувреме Христо Стоичков направи няколко смени, най-вече в дефанзивен план. Ловчанлии продължиха да бъдат по-активни и в 52-ата минута Ваюши, изведен сам срещу вратаря от Жуниор, пропусна отлична възможност. В 80-та минута влезлият като резерва Кристиян Петков бе близо до отбелязване на трети гол във вратата на гостите. Младокът пропусна добра възможност след разбъркване в наказателното поле, като отблизо стреля неточно. Добро взаимодействие имаше и между Колев и Костадинов, но силният шут на последния премина покрай дясната греда.

Състав на Литекс: Илко Пиргов, Страхил Попов, Николай Бодуров, Илия Миланов, Васил Божиков, Небойша Йеленкович, Александър Цветков, Георги Миланов, Армандо Ваюши, Ванжер да Силва, Жуниор (Антон Недялков, Емил Грозев, Симеон Славчев, Томи Костадинов, Кирил Динчев, Румен Руменов, Кирил Десподов, Никола Колев, Кристиян Петков).