Литекс спечели с 2:1 домакинството си на Локомотив (Пловдив) от 10-ия кръг на „А” група. Мачът се явяваше битка за третото място в класирането, където само за два часа се бе настанил ЦСКА, но позицията вече е за „оранжевите”, които имат актив от 19 точки . С една повече на второ място е Ботев (Пловдив), а водач остава шампионът Лудогорец, който има 24 точки.

Домакините бяха по-активният отбор през първите 45 минути и заслужено се оттеглиха на почивка с два гола преднина. Първо в 25-ата минута Симеон Славчев откри резултата с красив гол от далечно разстояние. Само 4 минути по-късно Ваюши засече с глава центриране на Александър Цветков в наказателното поле и покачи на 2:0. До края на полувремето Литекс можеше да вкара и трети гол, но Славчев този път пропусна.

В първите минути на второто полувреме „оранжевите” също се представяха по-добре, но в 54-ата минута дойде и най-доброто положение за Локомотив (Пловдив) до момента – след разбъркване и рикошет в наказателното поле на домакините, топката се запъти към вратата, но Антон Недялков успя да изчисти от голлнията.

"Смърфовете” продължиха с подема и в 58-ата минута успяха да стигнат до гол. Мартин Камбуров овладя на гърди, обърна се и със страхотен изстрел от далеч прати топката във вратата за 2:1. До края на мача обаче пловдивчани не успяха да стигнат до изравнителен гол и резултатът се запази.

След този кръг Локомотив (Пловдив) остава с 16 точки и е на 5-а позиция, само на точка от 4-ия ЦСКА.