Литекс обърна Етър до убедителното 6:1 в мач от 21-ия кръг на "А" група. "Оранжевите" губеха с 0:1 в началото на срещата, но успяха да обърнат всичко в своя полза и да стигнат до сериозен успех.

С победата си тимът на Христо Стоичков съкрати разликата на 3 точки до втория Левски, който неочаквано завърши 1:1 срещу Пирин (Гоце Делчев).

Етър изненадващо откри резултата в Ловеч в 8-ата минута, когато Кастелана скочи най-високо и засече с глава центриране на Фей от фаул - 1:0 за "виолетовите".

Отговорът на Литекс обаче не закъсня и три по-късно Грозев направи 1:1 след пас на Божиков. В 39-ата минута момчетата на Христо Стоичков поведоха с 2:1, след като Ваюши подаде към напредналия Жуниор и бразилецът се разписа във вратата на Бак.

След почивката домакините се развихриха и отбелязаха още 4 безответни гола. В 68-ата минута Ваюши асистира на Ванжер за 3:1, а в 85-ата Георги Миланов направи 4:1 с шут отдалеч. Отново той покачи на 5:1 още в следващата атака на Литекс, а крайното 6:1 оформи Томи Костадинов минута преди края на редовното време.