Литекс постигна втора победа под ръководството на Христо Стоичков. "Оранжевите" биха Калиакра с 2:0 като гост в отложен мач от 13-ия кръг на "А" група.

Първият гол падна в 18-ата минута на двубоя. Георги Миланов получи топката от Христо Янев и я прати в мрежата с шут по тревата. В 32-ата минута домакините изпуснаха най-чистото си положение. Садула стреля, но вратарят изби топката. Тя попадна у Бонев, който стреля на сантиметри от гредата.

В 60-ата минута дойде и второто попадение за шампионите. След центриране от корнер, вратарят Григоров не можа да се намеси както трябва и Николай Бодуров с глава направи 2:0.

До края ловчанлии овладяха положението и не допуснаха сериозна опасност пред вратата си.

Така Литекс вече е с 31 точки и излиза на пето място, изпреварвайки Славия. Калиакра продължава да е на предпоследното, 15-о място със скромния актив от седем точки.