Славия препъна лидера допреди Литекс и двата тима завършиха наравно 1:1 в Ловеч в мач от 8-ия кръг на А група.

В първите минути на двубоя оранжевите бяха по-активни и на три пъти Ваюши имаше добри възможности за откриване на резултата. В 28-ата минута гостите поведоха с гол на Галин Иванов. Той беше изведен сам срещу вратаря Евгени Александров и от малък ъгъл прати топката във вратата му за 0:1.

Две минути по-късно домакините можеха да изравнят, но Георги Петков спаси силния удар на Джордан. Въпреки опитите на ловчалии да стигат до равенството, те така и не успяха да създадат кой знае какви опасности пред вратата на столичани и се оттеглиха на почивка с гол пасив.

Домакините обаче не се примириха с негативния резултат и още от началото на второто полувреме организираха няколко добри атаки. В 55-ата минута Живко Желев задържа Джордан в наказателното поле на Славия, но реферът Александър Костадинов не отсъди дузпа. В 59-та минута домакините стигнаха до равенството. Момчил Цветанов центрира и Армандо Ваюши засече топката от воле, за да я прати между краката на Георги Петков за 1:1.

В 69-ата минута Цветанов със задна ножица пропусна да изведе „оранжевите” напред. Опитите на домакините за пълен обрат обаче не доведоха до резултат. В 94-ата минута Джордан се измъкна на границата на наказателното поле и стреля, но Петков изби с една ръка, след което топката срещна страничната греда.

Със само една точка, спечелена в този двубой, Литекс изгуби първото си място и в момента заема втора позиция с 16 точки, една по-малко от новия лидер Ботев. Славия е с 9 точки и дели местата между 9-о и 11-о с Левски и Берое, които са със същия актив, но и мач по-малко.