Литекс победи с 3:1 македонския Пелистер в контрола, играна в Тетевен. Проливен дъжд преди и по време на мача затрудни максимално играчите на двата отбора, но въпреки лошите условия те изиграха качествен спаринг.

"Оранжевите" надиграха съперника си, но съумяха да реализират само 3 от половин дузината си положения. За успеха на два пъти се разписа колумбиецът Джордан, точен бе и защитникът Страхил Попов.

Македонците малко изненадаха Литекс в първите 15 минути, когато сътвориха две опасности. Едната бе спасена от Пиргов, но в 12-ата минута Марковски все пак успя да намери пролука и да открие резултата.

Ловчанлии контролираха мача, но Манолов и Ванжер изпуснаха бързо да върнат попадението. В 20-тата минута Ваюши проби отляво и подаде към Златинов, който шутира веднага от границата на наказателното поле, но вратарят на Пелистер майсторски изби. Осем минути по-късно вратарят Пашовски показа класа и при отлично изпълнение на пряк свободен удар от страна на новото попълнение Джазула. Дошлият от немския Дуисбург плеймейкър направи своя дебют за „оранжевите” и се понрави с активната си игра. В 50-ата минута именно той центрира от корнер, след което Страхил Попов с глава изравни отблизо.

В 58-ата минута ново перфектно центриране на Джазула бе засечено от Джордан, но топката срещна страничната греда. В 66-ата минута ловчанлии поведоха в резултата с гол на колумбиеца от дузпа. Таранът бе повален в наказателното поле и сам реализира от бялата точка за 1:2. Джордан имаше отлична възможност за нов гол, но ударът му по земя мина на сантиметри от вратата. Две минути преди края на срещата снажният латиноамериканец обаче се извиси над всички и с глава оформи крайното 1:3 след асистенция на Кирил Динчев.

Състав на Литекс: Пиргов, Попов, Бодуров, Ил. Миланов, Недялков, Берберович, Джазула, Златинов, Ванжер, Манолов, Ваюши (Колев, Десподов, Джордан, Даскалов, Динчев)

голмайстори: 1:0 Марковски (10), 1:1 Попов (50), 1:2 Джордан (66 дузпа), 1:3 Джордан (88)